Sunday, January 16, 2011

Maths journal

Yesterday, i went to Jurong west to eat my breakfast, which was 2 egg tarts which cost $1.20 each. Then at 2pm, I went to Boon Lay community centre to collect my edusave award which was $350. Then i went to Jurong point to eat my favourite ice-cream with my family which cost $29.50 for 3 scoops. Then my mother bought 3 breads for $3 so each one cost an average of $1. Then i spent 2 hours playing computer games.
by Zong Han

No comments:

Post a Comment